آموزش رقص آذری آرام

زیباترین رقص آذری آرام دخترانه، رقص آسما کسمه است که اغلب در مراسم عروسی اجرا می شود به این صورت که عروس خانم همراه با نواختن یک موسیقی آرام با نام آسما کسمه به سمت خانه آقا داماد شروع به رفتن می کند که در این مسیر دختران و زنان جوان در مقابل عروس با انجام رقص آذری به شکل آرام و پرشی، عروس خانم را همراهی می کنند. البته رقص های آذری دخترانه زیادی وجود دارد، پس ما همراه باشید تا با آنها آشنا شوید.

گروه هنرهای آیینی اوتلار در این میان به برگزاری کلاس های آموزشی رقص در سبک های مختلف به خصوص آموزش رقص آذری، آموزش رقص ترکی و آموزش رقص ترکی آذربایجانی در تهران می پردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

رقص آذری

یکی از رقص های فولکلوریک جهان رقص آذری است که معمولا به نشانه پرستش و گفتگو با خداوند حرکات موزونی را مردها، زنان و یا هر دو با هم به صورت زوج و یا دسته جمعی انجام می دهند. رقص آذری نمونه های بیشماری دارد که در تمامی آنها حرکات موزونی طبق قاعده همراه با ریتم های مختلف به شکل معنی دار انجام می شود.

اصولا رقص های آذری به صورت اختصاصی اجرا شده و برخی از آنها تنها مخصوص مردان، تعدادی دیگر تنها مخصوص زنان و بیشتر رقص های آذری به صورت مشترک در بین زنان و مردان وجود دارد. در این میان زیباترین رقص آذری، رقصی است که تنها به دختران جوان اختصاص یافته است و با ریتمی آرام و ملایم برگزار می شود. که در اینجا گروه اوتلار رقص آذری آرام دخترانه را به شما معرفی خواهد کرد.

انواع رقص آذری آرام دخترانه

رقص اوزون دره یکی از رقص آذری آرام دخترانه است که بیشتر اوقات دختران در مراسم عروسی خود در پایان مراسم که خانم های خانواده داماد، سازهای قارمون و نیز قاروال را می نوازند، عروس جوان با اجرای حرکاتی آرام و دلنواز این رقص آذری آرام دخترانه را برگزار می کند.

امروزه رقص اوزون دره که رقصی بسیار با شکوه و ظریف می باشد به صورت دو نفره توسط عروس و داماد نیز می تواند اجرا شود. معمولا رقص اوزون دره همراه با یک ملودی بسیار ملایم و گوشنواز آمیخته است.

ریتم اصلی آهنگ هایی که به رقص اوزون دره اختصاص دارد شباهت زیادی به ریتم رقص لزگی دارد به همین دلیل رقصنده سعی می کند با لطافت خاصی به روی نوک پا حرکاتی موزون را انجام دهند.

آموزش رقص آذری آرام دخترانه سال 99

مشهورین رقص آذری آرام دخترانه

مشهورترین و البته قدیمی ترین رقص های آذری که تنها به خانم ها اختصاص دارد و معمولا با ریتم های کند و گاهی تند برگزار می شوند رقص آلچا گولو و رقص بنفشه است.

این نوع رقص هم مخصوص دختران جوان است و هم خانم های میانسال می توانند اجرا کننده این نوع رقص های آذری باشند که تنها بسته به مفهوم شعر دارد. در واقع حرکات رقص های آلچا گولو و رقص بنفشه همراه با ملودی و مفهوم شعرهای مخصوصی می توانند طرح ریزی و نمایش داده شوند.

رقص توی نوعی دیگر از رقص های آذری آرام است که دختران جوان به صورت دسته جمعی جلوی ماشین عروس انجام می دهند. الیته این روزها اجرای رقص توی تنها به کشور آذربایجان تعلق یافته است و در ایران سعی شده تا رقص های لزگی در چنین مراسم هایی برگزار شود.

زیباترین رقص برای دختران جوان

اگر چه دختران جوان با اجرای بسیاری حرکات لطیف و ظریف می توانند رقصنده زیباترین رقص های آذری باشند. اما رقص لاله همراه با یک ملودی آرام تنها به دختران جوان به عنوان یک رقص آذری دخترانه شهرت گرفته است. معمولا در اجرای رقص لاله می بایست دختران جوان تنها در یک نقطه از مکان ایستاده و با انجام حرکات ظریف و ملایم دست ها این نوع رقص آذری را اجرا کنند.

رقص نانازی زیباترین رقص آذری است. این نوع رقص با حرکاتی تکرار شونده اجرا می شود و خواننده موسیقی آن سعی می کند به منظور جذابیت بیشتر کمی در صدای خود لرزش ایجاد کند.

خانم های جوان در اجرای رقص نانازی چرخش هایی تنها در یک نقطه به صورت درجا انجام می دهند و سعی کرده با ظرافت خاصی همراه با راه رفتن های طناز برگزار کننده این رقص آذری باشند. دختران با انجام کشش دست های خود حرکاتی شبیه به حرکت جریان باد را به زیبایی هرچه تمام اجرا می کنند.

آموزش معروف ترین رقص آذری

گروه اوتلار یکی از بزرگترین آموزشگاه های رقص آذری آرام دخترانه است که تمام تلاش خود را به کار بسته تا مشهورترین رقص های آذری مختص دختران را به متقاضیان آموزش دهد.

بنابراین چنانچه شما یکی از علاقمندان رقص های نام برده و یا دیگر رقص های دخترانه مانند رقص جیرانی که به رقص آهو شهرت دارد و یا رقص چیت تومان، رقص زیبایی جهری بی یم، رقص زغالی و همچنین رقص عنابی و بسیاری رقص های دیگر هستید بنابراین می توانید این رقص های آذری را به صورت حرفه ای همراه با مجرب ترین مربیان در گروه اوتلار یاد بگیرید.

برای کسب اطلاعات بییشتر در خصوص انواع آموزش رقص آذربایجانی و آموزش رقص آذری در تهران با مشاوران ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

آموزش رقص آذری آرام دخترانه سال 99

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *