آموزش رقص آذری عروس

رقصیدن هنری زیبا و شگفت انگیز که برای نشان دادن شادی و سرخوشی از آن استفاده می کنند. رقصیدن یک هنر است که در هر قوم و ملیتی نمایانگر فرهنگ و تاریخ آن مردم است. البته بسته به نوع مراسی که برگزار می شود، برای شادی و پایکوبی رقص های متفاوتی وجود دارد. این تنوع رقص بنا بر آیین و سنت های مردم هر منطقه اجرا می شود.

رقص آذری عروس

ترک زبان ها دارای رقص های آذری مختلفی هستند که در مراسم های مختلف باید مناسب ترین آن را اجرا کنند. همانطور که می دانید در شب عروسی یکی از زیباترین بخش ها رقصیدن عروس به تنهایی است. عروس های که می خواهند آذری برقصند باید بدانند که در این شب مناسب ترین نوع رقص آذری چیست؟ اما چه اهمیتی دارد؟ مگر تنوع رقص های آذری چقدر باهم تفاوت دارد؟ مگر کسی متوجه نوع رقص اذری و تفاوت آن می شود؟

رقص آذری

از دیرباز آموزش رقص آذری یکی از قدیمی ترین و زیبا ترین رقص های شناخته شده در دنیا است. و تا کنون دو بار به عنوان بهترین رقص دنیا معرفی شده است. تمامی حرکات مجری رقص آذری هدفمند و بیان گر مطلب خاصی است که متناسب با مراسم موجود اجرا می شود. هیچ یک از حرکات مجری رقص نباید بیهوده انجام شود. انواع مختلفی از رقص آذری وجود دارد که تفاوت آن ها در نوع حرکات، سرعت حرکات و بیان هدفی است که در آن وجود دارد. نه تنها ترک زبان ها بلکه همه افرادی که به رقص علاقه زیادی داشته باشند تفاوت آن ها را احساس می کنند.

رقص آذری موزیک مخصوص خود را دارد و با هر آهنگی نمی تواند به زیبایی تمام رقصید. در واقع هر کدام از انواع رقص های آذری با آهنگ مخصوص خود می رقصند. که این خود به زیبایی رقص اضافه می کند.

آموزش رقص آذری-آموزش رقص آذری عروس

رقص کئچممسی

عروس برای زیبایی مراسم باید رقص تک نفره را اجرا کند. این رقص ممکن است فارسی باشد یا بنا بر اصالت عروس، یک رقص محلی باشد. رقص تک نفره عروس نیز بستگی به آداب و رسوم و سنت های دیرینه اش دارد یا ممکن است بر حسب علاقه هر رقصی را که دوست داشته باشد انجام دهد.

دختران آذری بیشتر دوست دارند تا رقص آذری عروس را انجام دهند. چرا که زیبایی و ظرافت خاصی در این رقص نهفته است. رقص های آذری معمولا به صورت گروهی یا دو نفره انجام می شود. اما در بین انوع آن ها رقص کئچممسی یک رقص تک نفره است که همراه با موزیک خاصی اجرا می شود.

این نوع رقص یکی از قدیمی ترین رقص های آذربایجانی است که در اکثر مراسم ها و جشن ها به خصوص درمراسم عروسی از این رقص استفاده می کنند. در گذشته بیشتر در منطقه آبشرون و شهرستان های باکو این گونه می رقصیدند.

عروس خانوم هایی که می خواهند در شب عروسی خود از رقص آذری رقص کئچممسی استفاده کنند باید بدانند که این مدل رقص نیازمند تمرین و تلاش زیادی است تا بتوانید ظرافت حرکات آن را به خوبی به نمایش دربیاورید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *