آموزش رقص لزگی

رقص های محلی یکی از زیبا ترین رقص هایی است که در ایران وجود دارد. حرکات موزون یا رقص محلی با توجه به سنت ها و آدام و فرهنگ مردم همان منطقه به صادقانه ترین شکل ممکن به نمایش گذاشته می شود.

تمامی رقص ها معمولا بر اساس حالت دست، حالت صورت و اعضای آن و حرکات اندام و بدن انسان به نمایش گذاشته می شود. آموزش رقص آذری نیز با توجه تنوع فراوانی که در آن وجود دارد، بر اساس این سه اصل انجام می شوند. در آموزش رقص آذربایجانی در تهران معمولا یا تک نفره یا گروهی اجرا می کنند. رقص های گروهی سخت تر از بقیه هستند، چرا که هماهنگی در آن ها اصلی است که باید کاملا رعایت شود.

رقص لزگی چیست؟

آموزش رقص لزگی از انواع آموزش رقص ترکی است که به صورت گروهی و باید توسط مردان اجرا شود. این رقص نوعی رقص حماسی بوده که باید با وقار و ریتم مخصوصی اجرا شوند. در حقیقت یکی از رقص های پر تحرکی است که در بین آذری زبان ها وجود دارد.

تمامی مجری ها برای نشان دادن هدفی معیین با یک آهنگ خاص شروع به رقصیدن می کنند. در واقع در تمامی آیین های ملت ها نمی توانید رقصی پیدا کنید که حرکات آن ها بیهوده بوده و هدف و بیان خاصی نداشته باشد. رقص لزگی در واقع می خواهد ویژگی های جنگاوری مردمان ترک را به نمایش دربیاورد.

آموزش رقص آذری-آموزش رقص لزگی

آموزش رقص لزگی چگونه انجام می شود؟

مردان به هنگام انجام رقص لزگی ابتدا لباس های ترکی مخصوص خود را می پوشند و به صورت گروهی و با آنجام حرکات اکروباتیک رقص لزگی را به نمایش در میاورند. در این رقص پرش و چرخش روی زانو ها از حرکات اصلی آن به حساب می آید که باید به زیبا ترین شکل ممکن اجرا شوند. چون این حرکات نیاز به پرش و انجام حرکات اکروبایتک است و تحرک بالایی دارد، بهتر است آمادگی جسمانی خوبی داشته باشید تا به هنگام انجام حرکات خسته نشوید. البته نا گفته نماند که خانوم هایی که علاقه دارند رقص لزگی را انجام دهند باید به صورت دو نفره هنر نمایی کنند.

آموزش رقص آذری-آموزش رقص لزگی

اصالت رقص لزگی مربوط به کجا می شود؟

این رقص در ابتدا در منطقه قفقاز انجام می شد. به همین دلیل اگر در منابع بین المللی جست و جو کنید متوجه می شوید که رقص لزگی در بین رده رقص های قفقازی است. در این منطقه جوانان به ترتیب وارد میدان رقص می شدند و حرکات کششی و آکروباتیک را به صورت خیلی هیجان انگیز انجام می دادند. اگر کمی به نوع لباس ها و رنگ بندی آن ها و نیز حرکات رقص لزگی دقت کنید، متوجه می شوید که از نوع رقص های بزمی_رزمی است. پس باید با یک موزیک خاص و ریتمیک انجام شود.

انجام رقص به صورت گروهی، بلند نگه داشتن سر، گردن کشیده شده، سینه های جلو آمده و ترکیب رنگ مشکی و قرمز در لباس های رقصنده ها نشان دهنده قدرت جنگ آوری و دفاع از مرز و بوم این سرزمین است.

رقص لزگی رقص شور انگیز و هیجان انگیزی است که هر فردی که دچار خمودی و افسردگی باشد با دیدن آن حس نشاط و سرزندگی در آن بیدار می شود.

شما می توانید برای آموزش رقص آذری در تهران و آموزش رقص لزگی با مربیان با تجربه ی گروه اوتلار به یادگیری انواع رقص ترکی بپردازید و بهترین ها را تجربه کنید.

برای اطلاع از قیمت آموزش رقص آذری با اوتلار از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

آموزش رقص آذری-آموزش رقص لزگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *