تاثیر رقص بر سلامتی انسان

اگر بگوییم که رقص تاثیر مستقیمی بر سلامت روح و جسم انسان می گذارد، غلو نکرده ایم!

رقصیدن نوعی انجام حرکات موزون است که برای اهداف خاصی انجام می شود. گاه برای بیان احساسات، و گاهی برای نشان دادن عقاید و فرهنگ مردم هر منطقه ای همراه با موسیقی مناسب خود اجرا می شود. اما گذشته از این رقصیدن بسیار برای سلامتی مفید است.

آموزش رقص آذری نیز یکی از رقص هایی است که در روح و جسم افراد تاثیرات به سزایی دارد. در این خصوص شما می توانید برای آموزش رقص آذری در تهران، آموزش رقص آذربایجانی، آموزش رقص ترکی و… بهترین ها را در کنار گروه هنرهای آیینی اوتلار تجربه کنید.

در ادامه به بررسی تاثیر رقص بر سلامتی می پردازیم:

تاثیرات رقص و سلامتی

کنترل وزن:

طبق بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیده اند که هر ساعت رقصیدن میزان ۲۵۰ تا ۵۰۰ کالری سوخته می شود که بسته به نوع رقص و میزان انجام حرکات آن کالری سوزی افزایش یا کاهش پیدا می کند. اگر روزانه تنها به مدت یک ساعت برقصید به تناسب اندام مورد نظر خود خواهید رسید، چرا که رقصیدن تمامی اندام ها و مفاصل بدن را درگیر می کند.

جلوگیری از افسردگی:

رقصیدن به همراه یک موزیک شاد و پر انرژی باعث تعادل مواد شیمایی درون مغز می شود که در نهایت منجر به افزایش ماده سروتوئین شده، این ماده در مغز افرادی که دچار افسردگی هستند به شدت کم است. پس رقصیدن می تواند از افسردگی و یا درمان آن به شدت کمک کند. ترشح ماده نوراپی نفرین انرژی فرد را دو برابر کرده و غم و ناراحتی را از وی دور می کند.

آموزش رقص آذری-تاثیر رقص بر سلامتی انسان

 

بهبود وضعیت روانی فرد:

ترشح ماده نوراپی نفرین سبب افزایش انرژی و از بین بردن اظطراب و استرس می شود. معمولا افرادی که مشغله های کاری زیادی داشته یا به بیماری های اظطرابی دچار شده اند با ورزش کردن می توانند به آرامش روحی برسند.

افزایش اعتماد به نفس:

شاید با خود بگویید که رقصیدن چه ربطی به اعتماد به نفس دارند و چگونه باعث افزایش آن می شود. اما طبق تحقیقات انجام شده متوجه شده اند که جرئت و جسارت و اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهد. مخصوصا اگر به صورت دو نفره و با جنس مخالف انجام شوند. رقصیدن بیشترین تاثیر را بر روی افرادی که ترس از روابط اجتماعی دارند تاثیر زیادی گذاشته است.

افزایش استحکام استخوان ها:

بی تحرکی دشمن اصلی پوکی استخوان است اگر می خواهید استخوان هایتان محکم باشد و از خطر ابتلا به پوکی استخوان جلوگیری کنید بهتر است حداقل روزی یک ساعت برقصید. بله درست است تنها خودرن ویتامین D و کلسیم نیست که باعث جلوگیری از استخوان ها شده بلکه رقصیدن از همه جهات بر روی استخوان ها فشار وارد می کند که باعث افزایش استحکام آن می شود.

آموزش رقص آذری-تاثیر رقص بر سلامتی انسان

 

افزایش قدرت عضلانی:

زمانی که شما می رقصید همه عضلات و اندام های بدن خود را به حرکت در میاورید. در همه انواع رقص ها تمامی عضلات بدن درگیر می شوند. با درگیر کردن عضلات به صورت مداوم و منظم سبب ایجاد تعادل و کنترل حرکتی و در نهایت باعث تقویت عضلات بدنمی شوید.

عملکرد بهبود سیستم قلبی و عروقی:

سیستم قلبی عروقی هر فرد تنها با انجام دادن ورزش های هوازی و افزایش تحرک انجام می شود. این کار گردش خون و تعداد ضربات قلب در دقیقه را افزایش داده است. با رقصیدن قلب شما در دقیقه بیش از صد ضربه می تپد. در این هنگام به تمامی ارگان های داخلی بدن، حتی بافت های عضلانی خون بیشتری می رسد. گردش خون بیشتر در قلب و مغز از سکته قلبی و مغزی جلوگیری می کند.

بهبود عملکرد سیستم مغزی:

در مغز ماده سفید رنگی وجود دارد که نقش آن نگهداری از بافت مغز است. با افزایش سن باعث تحلیل رفتن بافت سفید شده که منجر به مشکلات حافظه و کاهش عملکرد سیستم مغزی می شود. با رقصیدن از تحلیل بافت سفید جلوگیری کنید. و عملکرد مغز را بهبود ببخشید.

رقصیدن با موسیقی بهترین راه برای داشتن تحرک و ایجاد نشاط در فرد است. با رقصیدن نه تنها به شادابی دست پیدا می کنید بلکه سلامتی روحی و جسمانی خود را نیز تضمین می کنید.

آموزش رقص آذری-تاثیر رقص بر سلامتی انسان

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *