رقص آواری

از فرهنگ های دیرینه مردم آذربایجان رقصیدن است. رقص های آذربایجان دارای تنوع بالایی هستند که هر کدام از آن ها در مناسبت های مختلف انجام می شود. البته شرایط جوی و موقعیت جغرافیایی نیز در نوع اجرای حرکات آن ها تاثیر زیادی داشته است. رقص آواری هم جز رقص های محلی مردم آذربایجان به حساب می آید، که خوشبختانه از این نوع رقص استفاده می کنند.

رقص آواری چگونه انجام می شود؟

مردم آذربایجان رقص های محلی و فولکوریک زیادی دارند، یکی از آن ها رقص آواری است که در زبان آذربایجان Avarı نیز می گویند. همانطور که از نام آن پیداست این رقص از آواری های ساکن آذربایجان است، و ریشه اصلی آن به مردم آواری باز می گردد.

رقص آواری گسترش زیادی پیدا کرده به طوریکه امروزه یک نوع رقص متداول در بین مردم آذربایجان به حساب می آید. در مراسمات رسمی و برگزاری جشن ها از این نوع رقص استفاده می کنند.

رقص آواری دارای سه بخش مختلف ولی به هم پیوسته است. در ابتدا برای اجرا ابتدا رقص به آرامی همراه با ملودی با ریتم آرام انجام می شود، سپس با افزایش ریتم ملودی سرعت اجرای حرکات نیز رفته رفته زیاد می شود. در نظر داشته باشید که افزایش سرعت حرکات به آرامی انجام می شود، در نهایت سرعت اجرای حرکات به حدی می رسد که به ریتم رقص لزگی می رسد.

دقت کنید که در اجرای رقص آواری هیچگاه نمی توانید این سه بخش را مجزا و جدا از هم اجرا کنید، یعنی بین هر بخش مکث و استراحت کنید، بلکه تمامی حرکات سه بخش به صورت منظم و پشت سر هم بدون وقفه انجام می شود.

برای آنکه نظم رقص بهم نخورد، باید از ملودی با همین سبک استفاده کنند. یعنی ملودی هم باید به آرامی آغاز شده و رفته رفته دارای افزایش ریتم باشد به طوریکه در نهایت همانند ریتم رقص لزگی شود.

زیبایی و جذابیت رقص آواری همین سبک ملودی و اجرای حرکات است که بیننده را محو تماشای خود می کند. رقص آواری به صورت گروهی با لباس هایی یک دست و یک شکل انجام می شود. اگر می خواهید رقص آواری را اصولی یاد بگیرید، باید به گروه های هنری که مجری رقص های آذری هستند مراجعه کنید. گروه بین المللی اوتلار دارای سابقه و فعالیت های بین المللی بهترین مجری آموزش رقص آذربایجانی در تهران است.

آموزش رقص آواری با گروه هنری اوتلار

برای آنکه بتوانید یک مجری رقص حرفه ای شوید، باید رقص دلخواه خود را به صورت اصولی و با توجه به اصول و قواعد آن به درست ترین شکل ممکن اجرا کنید. چون تمام زیبایی یک رقص به درست انجام دادن آن است.

گروه هنری اوتلار از بهترین گروه های آموزش رقص آذری در تهران است. علاوه بر این، دوره های آموزش انواع رقص آذربایجانی را می توانید با تیم حرفه ای و با تجربه اوتلار سپری کنید.

در این دوره ها نه تنها آموزش رقص را به صورت اصولی یاد میگیرید، بلکه تاریخچه و نوع ملودی هم به شما آموزش داده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از برگزاری دوره های آموزشی رقص گروه هنری اوتلار و خدمات اجرایی دیگر می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از طریق فرم ثبت‌نام می‌توانید براحتی در هر یک از دوره‌ها شرکت کرده و یا برای شروع یادگیری جهت مشاوره تلفنی درخواست خود را ثبت کنید.

بعد از تکمیل فرم جهت ارائه مشاوره و شروع آموزش با شما تماس تلفنی خواهیم داشت.

 

فرم ثبت‌نام

گفتگو در واتس‌آپ
1
سئوالی دارید؟
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم.