رقص پا آذری

رقصیدن یکی از سنت ها و آیین هایی است که همه اقوام و ملیت های دنیا به هنگام شادی و جشن آن را انجام می دهند. مهارت انجام حرکات رقص باید به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد تا زیبایی و ظرافت حرکات مجری کاملا آشکار شود. هر قوم و ملیتی با توجه به فرهنگ و عقیده ای که دارند رقص های محلی مخصوص به خود را در مراسم های خود اجرا می کنند.

برای آموزش رقص آذری در تهران، آموزش رقص آذربایجانی در تهران، آموزش رقص ترکی و… می توانید از مربیان باتجربه ی گروه اوتلار بهترین آموزش ها را دریافت نمایید.

رقص پا آذری چیست؟

آموزش رقص آذری یکی از پر تنوع ترین رقص های ایرانی است که شهرت جهانی داشته و به عنوان رقصی زیبا و پر معنا از آن یاد می شود. تنوع رقص آذری به قدری زیاد است که در هر مراسم با توجه به آن، مناسب ترین رقص را انتخاب می کنند.

رقص پا نیز یکی از انواع رقص های آذری است که فرد مجری باید سرعت بالایی در اجرای این حرکات داشته باشد. فردی که می خواهند رقص پا را انجام دهد اصولا باید به صورت انفرادی رقص پا کند. اما در رقص های گروهی نیز با چینش دقیق افراد می توانند رقص پای زیبایی را به نمایش در بیاورند.

آموزش رقص آذری-رقص پا آذری

 

رقص پا آذری چگونه است؟

برای انجام رقص پا آذری باید پای چپ پشت پای راست قرار بگیرد. اگر تا به حال این رقص را انجام نداده اید و می خواهید یاد بگیرید، ابتدا باید این حرکات را به آرامی انجام دهید تا فرم حرکت و تعادل تان را حفظ کنید. سپس با تند زدن آن می توانید رقص پا آذری را به قشنگ ترین شکل ممکن اجرا کنید.

ویژگی ظاهری رقص پا آذری

در این نوع رقص تمامی جذابیت های رقص در پا ها است و توجه همه مخاطبین بر روی پا های رقصنده، سرعت انجام حرکات، دقت درقرار گیری پاها، ظرافت انجام پا، و تعادلی که فرد دارد، جلب می شود. پس باید بتوانید ابتدا تعادل خود را حفظ کرده و سپس تمامی ظرافت و زیبایی حرکات را به نمایش دربیاورید.

فراموش نکنید که اصلی ترین عضوی که در رقص پای آذری درگیر است پا های فرد مجری است. برای این کار معمولا افرادی که پاهای کشیده تر و لاغر تری دارند را انتخاب می کنند تا زیبایی پا های آن ها جذابیت حرکات را برای بیننده دو چندان کند. پس داشتن اندام مناسب در انجام حرکات رقص آذری یکی از فاکتور های مهم است.

رقص پا آذری را نمی توان به عنوان یک رقص جدای آذری حساب کرد چرا که آن را می توان در همه مجالس و در بین هر نوع رقص آذری دیگری از آن استفاده کرد. در واقع رقص پا آذری رقصی است که در همه احوالات و انواع رقص ها کاربرد دارد.

آموزش رقص آذری-رقص پا آذری

 

آهنگ مناسب رقص پا آذری چیست؟

بدون شک با یک آهنگ آذری نمی توان همه انواع رقص های آذری را انجام داد چرا که ممکن است ریتم آهنگ هماهنگ نباشد و نتواند آنطور که باید موسیقی به دل حرکات بشیند. پس بدون شک برای هر نوع رقص آذری باید موسیقی مربوط به خودش را پیدا کرد. موسیقی خوب آن است که حرکات رقصنده با ریتم موزیک هماهنگ باشد به گونه ای که حرکات و موزیک بر روی هم بنشیند.

برای رقص پا آذری هم به همین شکل است. باید موسیقی انتخاب کنید که ریتم تندی داشته باشد، تا با آن بتوانید رقص پا بزنید. هیچ گاه نمی توانید با یک آهنگ آرام که ریتم مناسبی ندارد رقص پا بروید. پس در انتخاب موسیقی باید ریتم و نوع آهنگ را در نظر بگیرید.

فراموش نکنید که داشتن پاهای کشیده و لاغر زیبایی رقص پا آذری را دو چندان می کند. علاوه بر این با داشتن تمرینات زیاد شما را از یک رقصنده آماتور به یک رقصنده حرفه ای تبدیل می کند.

برای اطلاع از کلاس های آموزش رقص ترکی آذربایجانی در تهران و همچنین قیمت آموزش رقص آذری با گروه آیینی اوتلار از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

آموزش رقص آذری-رقص پا آذری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *