آموزش رقص آذربایجانی

رقص آذربایجانی که از سال ها پیش در کشور عزیزمان رایج بوده است امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری از کسانی که می خواهند این رقص را آموزش ببینند، از گروه های آموزش رقص آذری مانند اوتلار استفاده می کنند و تحت نظر این گروه ها، دوره آموزش این رقص زیبا را پشت سر می گذرانند. در این پست شما را بیشتر با این رقص زیبا آشنا خواهیم کرد و انواع رقص های آذری رایج را معرفی خواهیم کرد.

همچنین فلسفه و تاریخچه رقص فولکلوریک را بررسی خواهیم کرد و اطلاعات بیشتری در مورد این رقص ارائه خواهیم داد. لازم به ذکر است که این رقص برای بانوان و آقایان در دو نمونه کاملا مجزا ولی مکمل هم انجام می شود و امروزه بیشتر در مراسم هایی مانند مراسم عروسی انجام می شود. گرچه که قبلا این رقص در مراسمات نظامی نیز دارای کاربرد می باشد.

 

تاریخچه رقص آذربایجانی

رقص آذربایجانی از دو یا سه هزار سال پیش در منطقه کنونی آذربایجان ایران شروع به پیدایش کرده است. شروع این رقص در واقع حرکاتی با ایما و اشاره در مناطق رزمی و جنگی و یا در حین کار بوده و سپس با گسترش آن، به عنوان نوعی رقص در بزم ها و شادی ها مانند مراسم عروسی مورد استفاده قرار گرفته است.

امروزه حرکات رقص در بانوان آذربایجانی تلفیقی از حرکات پا و حرکات دست می باشد ولی در حرکات دست و پای مردان می توانید نشانه هایی از استحکام و قدرت مردانه را مشاهده کنید.

همان طور که گفته شد، رقص آذربایجانی بانوان و آقایان مکمل یکدیگر هستند و دو نوع رقص مستقل به شمار نمی روند. انجام این رقص از دیرباز مانند رقص کردی به صورت گروهی و دسته جمعی انجام می شده است و امروزه نیز برای رقص اصیل آذری باید این کار را به صورت گروهی انجام داد.

در صورتی که علاقمند به یادگیری رقص آذری هستید می توانید با گروه اوتلار از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۵۹۳۲۰۲۹ تماس برقرار کرده و یا از سایت اینترنتی این گروه، نحوه یادگیری و دوره های مختلف این رقص زیبا را دریافت کرده و در صورت تمایل، آموزش را شروع کنید.

 

آموزش رقص آذری گروه اوتلار

انواع رقص آذری

رقص آذری انواع مختلفی دارد که در طول تاریخ از هم متمایز شده اند ولی شاکله اصلی رقص زیبای آذری یکی است که طبق تاریخچه به آن پرداختیم.

آسما کسمه یکی از انواع رقص آذری به شمار می رود که امروزه بسیار مورد توجه بوده است و بیشتر در مراسمات عروسی از آن استفاده می شود.

رقص آبایی که بیشتر برای میانسالان مورد اجرا بوده و به صورت دو به دو آقا و خانم با هم اجرا می کنند.

رقص آستا قاراباغی یکی دیگر از انواع رقص آذری به شمار می رود که یکی از انواع رقص آرام آذربایجانی به شمار می رود.

رقص آذربایجانی آغیر قاراداغی یکی دیگر از انواع رقص های این منطقه به شمار می رود که بسیار آرام است و مانند آستا قاراباغی می باشد.

اچ بادام بیر قوز یکی دیگر از انواع رقص آذری است که به همراه آواز خوانده می شود.

رقص آواری آذربایجانی که در ابتدا آرام است و سپس به سرعت آن افزوده می شود.

رقص آی بری باخ یکی از رقص های سنتی آذری است که توسط بانوان اجرا می شود و بسیاری دیگر از انواع رقص های آذری که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و اجرا می شوند.

 

آموزش رقص آذربایجانی

 

آموزش رقص آذری توسط گروه حرفه ای

گروه آموزش رقص آذربایجانی اوتلار یکی از حرفه ای ترین گروه های رقص آذربایجانی به شمار می رود که امروزه بسیاری از علاقمندان به این هنر بومی آذربایجان را به خود جذب کرده است و بسیاری از کسانی که می خواهند این رقص واقعا زیبا را آموزش ببینند، از این گروه استفاده می کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دوره های رقص آذری می توانید با این گروه ارتباط برقرار کرده و نحوه آموزش و سایر اطلاعات پیرامون رقص آذری را از مسئولین این گروه دریافت نمایید.

 

کلام آخر

آموزش رقص ترکی آذربایجانی یکی از زیباترین هنرهای آذربایجان به شمار می رود که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله شما را بیشتر با انواع رقص آذربایجانی و تاریخچه این رقص بسیار زیبا آشنا نمودیم و به شما گفتیم که برای آموزش این رقص که متعلق به فرهنگ آذربایجان است می توانید از گروه اوتلار اطلاعات بیشتری را دریافت نمایید.

آموزش رقص آذربایجانی امروزه بسیار رایج شده است و در بیشتر عروسی های منطقه ای آذربایجان مورد اجرا می باشد. همچنین این رقص از نظر تاریخی نیز دارای ارزش بسیار زیادی بوده و امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

 

آموزش رقص آذری-آموزش رقص آذربایجانی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *