آموزش رقص ترکی آذربایجانی در تهران

رقص ترکی آذربایجانی به عنوان یکی از رقص های متنوع و زیبا بسیار محبوب بوده که مشاهده می شود توسط گروه های متعددی آموزش داده می شود. در این بین گروه اوتلار که یکی از موفق ترین گروه های کشور در زمینه آموزش رقص ترکی آذربایجانی در تهران هستند در این زمینه فعالیت دارند.

آموزش رقص ترکی آذربایجانی

یکی از رقص های بی همتا با ملودی های متفاوت که به روش های مختلفی انجام می پذیرد رقص آذری بوده که در حال حاضر در بین افراد بسیار محبوب است. در این بین لازم است بدانید به طور کلی کلمه رقص از عکس العمل انسان در برابر نیروهای خارق العاده طبیعت نشات می گیرد که نشان دهنده افکار و احساسات انسان در همان زمان است. حال در اینجا رقص آذری که نسل به نسل در بین مردم این خطه از کشور به ارث رسیده است جزئی از فرهنگ و رسوم مردم این منطقه به شمار می رود.

با این حال می توان گفت از دیرباز رقص نشانه ای از نیایش و پرستش بوده و جالب است بدانید رقص آذری که از رقابت های فولکوریک می باشد حاصل انتقال بین نسل ها بوده و دارای انواع مختلفی است که در هر کدام از این رقص ها دارای قوانین، معانی و ریتم خاص خود بوده که موجب جذابیت آن می شود. با این وجود مشاهده می‌شود که آموزش رقص آذری در تهران بسیار طرفدار داشته و گروههای مختلفی اقدام به یادگیری آن نموده اند.

 

آموزش رقص آذری-آموزش رقص ترکی آذربایجانی در تهران

 

انواع مختلف آموزش رقص ترکی آذربایجانی در تهران

همانطور که گفته شد آموزش رقص ترکی آذربایجانی در تهران در انواع مختلفی صورت می گیرد که هر کدام از این انواع نشانه خاصی بوده و قوانین مختص به خود را دارد. حال در این بین اگر بخواهیم تعدادی از خاص ترین این رقص ها را بیان کنیم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

رقص آسما کسمه:

رقص آسما کسمه نوعی رقص آذری بوده که معمولا در عروسی ها استفاده می شود و در آن عروس با صدای موسیقی آسما کسمه روانه خانه داماد خواهد شد با این حال سرعت این رقص آرام بوده و کمی به شکل پرشی است.

 

رقص اوزون دره:

از جمله رقص های محبوب قدیمی اهالی آذربایجان است که بی نهایت جذاب و ظریف می باشد.

 

رقص بنفشه:

دیگر رقص آذربایجانی که فولکوریک بود و در اصل توسط خانم ها به صورت آرام و با سرعت تند انجام می شود رقص بنفشه نام داشته که خلق آن در سال ۱۹۱۰ است.

 

رقص لاله:

از جمله مهمترین مشخصه های رقص لاله که در گنجه آفریده شده است، رقص با سرعت متوسط و چابکی در آن می‌باشد که معمولاً دختر ها این روش رقص را برمی‌گزینند.

 

رقص خاله باجی:

به گونه ای بوده که بیشتر مردان و زنان مسن ایفاگر آن هستند.

 

رقص آواری:

از جمله رقص های متداول که دارای فراز و نشیب های زیادی است رقص آبشاری بوده که در ابتدا به آرامی شروع شده و رفته رفته تند تر می شود.

 

رقص پهلوانی:

این نوع رقص آذری همانطور که از نامش پیداست مختص پهلوانان جهان بوده که دارای حرکاتی تند و قدرتی می باشد.

آموزش رقص ترکی-آموزش رقص ترکی آذربایجانی در تهران

مزایای یادگیری و آموزش رقص ترکی آذربایجانی در تهران

با وجود این که گفته شد آموزش رقص ترکی آذربایجانی در تهران و دیگر شهرهای کشور در حال حاضر بسیار مرسوم و پرطرفدار است، جالب است بدانید یادگیری این رقص دارای مزایای متعددی بوده که موجب شده است بسیاری از افراد عاشق آن باشند. با این حال دقت داشته باشید به طور کلی می‌توان گفت رقص آذربایجان یک نوع ورزش بوده و فرمولی از ورزش های هوازی به شمار می رود که بسیاری از عضلات را درگیر کرده و ضربان قلب را افزایش می دهد.

همچنین این نوع رقص به بدن این افراد کمک می کند تا با موسیقی و محیط اطراف هنگام شده که این امر موجب پیشگیری از اضطراب و سرخوردگی خواهد شد. آموزش و یادگیری این رقص همچنین می تواند به افراد اجازه دهد تا خودشان را نشان داده و به یکی از مهمترین هنر ها و استعدادهای خود پی ببرند.

آموزش رقص آذربایجانی در تهران توسط گروه اوتلار

با وجود آنچه در مورد آموزش رقص آذری در تهران و مزایای آن گفته شد جالب است بدانید در حال حاضر گروه‌های متعددی این امر را در سراسر کشور اجرا می‌کنند حال در این بین گروه هنری اوتلار یکی از گروه های موفق در زمینه آموزش رقص آذربایجانی در کشور هستند که فعالیت جهانی و اجرای فراوانی داشته و در بسیاری از مراسم خصوصی و دولتی توانسته‌اند افتخارآفرینی کنند، که با این حال به راحتی می توانید با انتخاب این گروه آموزشی در کمترین زمان ممکن و به بهترین نحو رقص آذری را فرا بگیرید.

آموزش رقص ترکی-آموزش رقص ترکی آذربایجانی در تهران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *