آموزش ابتدایی رقص ایرانی

به طور کلی آموزش رقص شامل چند نوع می باشد که در این بین آموزش ابتدایی رقص ایرانی طرفداران زیادی دارد. لازم است بدانید یکی از گروه‌ های با تجربه در این زمینه که تخصص اصلی آن ها، آموزش رقص ترکی می باشد گروه اوتلار بوده که اگر شما تمایل به یادگیری نکات ابتدایی رقص ایرانی داشته باشید می توانید از این گروه با تجربه کمک بگیرید.

رقص ایرانی

به طور کلی می ‌توان گفت رقص ایرانی به آنگونه از رقص ها گفته می شود که مجموعه ای از حرکات موزون را در بر گرفته که این حرکات در تاریخ، ادبیات و فرهنگ ایران زمین پرورش و توسعه پیدا کرده است ‌. حال لازم است بدانید بسیاری به دنبال آموزش ابتدایی رقص ایرانی هستند که در این خصوص باید توجه داشته باشید رقص ایرانی پیشینه ای دور و دراز داشته به طوری که نمونه‌ های پرشماری از نقش های رقصندگان را می توان بر روی انواع آثاری که بر روی تپه های باستانی متعدد به جا مانده مشاهده کرد. مثلاً بر روی تپه سبز، جعفرآباد، چشمه علی، اسماعیل آباد، سیلک، موسیان، شوش و غیره این نقش و نگارها مشاهده می شود.

انواع رقص ایرانی

افرادی که تمایل به یادگیری آموزش ابتدایی رقص ایرانی دارند لازم است بدانند که این نوع رقص دارای انواع گوناگونی است که البته افراد در هنگامی که قصد یادگیری این حرفه را دارند باید به عنوان مبتدی آموزش های اولیه را ببینند. به طوری که در حال حاضر گروه هنری اوتلار به بهترین نحو ممکن شما را در یادگیری رقص ایرانی کمک خواهد کرد. حال باید توجه داشته باشید انواع رقص ایرانی متعدد بوده که یکی از آنها رقص آیینی می باشد.

هم چنین آموزش رقص آذری، آموزش رقص آذربایجانی و هر آموزش رقصی را می توانید زیرنظر مربیان گروه اوتلار تجربه کنید.

رقص آیینی از جمله قدیمی ترین رقص های ایرانی به شمار رفته که با مجموع حرکات موزون بوده که یک سنت را نشان داده و معمولاً به صورت گروهی اجرا می شود. رقص سنتی ایرانی نیز دیگر گونه ای از رقص های ایرانی بوده که تلفیقی از رقص های فولکلور ایرانی و رقص های درباری دوران قاجار می باشد که به همراه موسیقی سنتی ایرانی به اجرا در می آید.

آموزش رقص آذری-آموزش ابتدایی رقص ایرانی

رقص های محلی ایرانی نیز دارای انواع متعدد و مختلفی بوده به طوری که هر کدام از این رقص ها ریشه در سنت، فرهنگ و آیین اقوام مختلف ایرانی دارد، به طوری که هر کدام از آنها گویا و منعکس کننده میراث ماندگار فرهنگ یک قوم است. رقص فلبداهه شهری که از دهه ۱۹۳۰ میلادی ترویج یافته است نوعی رقص ایرانی می باشد که در آن حرکاتی از رقص عربی، رقص های دوران قاجار و فولکور مشاهده می شود.

این رقص به صورت تک نفری است. رقص باله نیز نوعی رقص ایرانی بوده که بر پایه و اساس تکنیک هایی که در غرب انجام می شود توسعه یافته است. رقص ترکیبی نیز بعد از آغاز هزاره جدید میلادی ترویج یافته که رقصی آزاد می باشد و هیچ گونه محدودیت در چارچوب اسلوبی ندارد. آخرین دسته از انواع رقص ایرانی، رقص معاصر می باشد که برگرفته از انواع رقص های مدرن و معاصر بین المللی است و هیچ گونه محدودیت تکنیکی ندارد.

هم چنین شما می توانید برای اطلاع از قیمت آموزش رقص آذری، سنتی و محلی با گروه اوتلار از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید..

آموزش رقص ایرانی

حال با وجود آنچه در خصوص انواع رقص ایرانی و بیشینه این رقص ها گفته شد افرادی که تمایل به آموزش ابتدایی رقص ایرانی دارند لازم است بدانند که طبیعتاً برای آموختن هر کدام از این رقصها نیاز است تا در ابتدا گروهی مناسب در این زمینه پیدا کرده تا بتوانند به موفقیت برسند.

گروه اوتلار برای آموزش رقص

گروه اوتلار که یکی از گروه های هنری رقص می باشد گروه بین المللی بوده که جزو موفق ترین و جوان ترین هنرمندان کشور می باشد. اعضای این گروه سوابق و فعالیت های اجرایی و آموزشی فراوانی دارند و از این رو می توانند به افراد در خصوص آموزش ابتدایی رقص ایرانی کمک کنند. به طور کلی لازم است بدانید این گروه هنری تخصصی در آموزش رقص ترکی و آذربایجانی داشته اما آموزش ابتدایی رقص ایرانی نیز جزو تخصص های هنرمندان این گروه به شمار می رود.

این گروه با برخورداری از کادری مجرب علاوه بر این که می تواند نکات ابتدایی آموزش رقص ایرانی و آذربایجانی را آموزش دهند در خصوص آموزش رقص دو نفره، رقص عروس و داماد و غیره نیز افتخارات بسیاری در سطح ملی و بین المللی کسب کرده اند.

نکات مهم در آموزش ابتدایی رقص ایرانی

افرادی که تمایل به آموزش رقص ایرانی توسط گروه اوتلار را دارند لازم است بدانند که بهترین گروه را انتخاب کردند و مطمئن باشند که به راحتی می توانند آن چه را که تمایل دارند یاد بگیرند. اما نکته مهمی که در چگونگی یاد گرفتن رقص ایرانی به صورت ابتدایی وجود دارد این است که شما باید برای آموزش رقص، ابتدا تمامی تکنیک ها را از هنرمندان این گروه یاد گرفته و سپس وقت کاملی برای تمرین بیشتر و بیشتر بگذارید تا مهارت رقص تان بهتر شود. به طوری که در این گروه هنگامی که مشاهده شود رقص شما و حرکات تان خوب نیست ابتدایی ترین حرکات به شما آموزش داده می ‌شود تا بتوانید قدم به قدم آنچه را که می خواهید یاد بگیرید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *